Землевпорядна служба Запорізької області у 2015 році спрямувала 230,94 тис. грн. на заходи з охорони земель та систематизації земельних фондів. Кошти надійшли в порядку відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництва.

 Фінансовий ресурс використали на оплату робіт з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів - 144,95 тис. грн. (63% від загальної суми) та інвентаризацію земель - 85,99 тис. грн.(37% ).

 «Кошти від втрат сільсько- та лісогосподарського призначення мають чітко визначене законодавством цільове призначення – проведення заходів з розвитку та охорони земель. Кожна гривня, яку ми вкладаємо, у результаті повертається десятками гривень додаткових надходжень до бюджетів», - зазначає в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області Олександр Бондар.

 Довідково:

 Згідно зі статтею 209 Земельного кодексу України, кошти, що надходять у порядку відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництва, використовуються на освоєння земель для сільськогосподарських і лісогосподарських потреб, поліпшення угідь, охорону земель відповідно до розроблених програм та проектів землеустрою, а також на проведення інвентаризації земель, проведення нормативної грошової оцінки землі. Використання цих коштів на інші цілі не допускається.