Вівторок, 16.10.2018, 22:37

Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Пошук
Корисні сайти
 • Державне агенство земельних ресурсів України
 • Бажаєте дізнатися про хід роботи над вашим документом натисніть тут»
 • Інформація про земельні ділянки тут»
 • Інформація про земельні торги тут»
 • Районні державні адміністрації
 • Токмацька міська рада
 • Новий офіційний веб-сайт Держземагентства України
 •  
  Головна » 2015 » Листопад » 19 » Стосовно безоплатної передачі громадянам України та учасникам АТО, земельних ділянок із земель державної або комунальної власності
  11:54
  Стосовно безоплатної передачі громадянам України та учасникам АТО, земельних ділянок із земель державної або комунальної власності

    З метою інформування населення щодо права на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної та/або комунальної власності надаємо роз’яснення громадянам України, в тому числі учасникам антитерористичної операції стосовно отримання земельних ділянок.
    Статтею 121 Земельного кодексу України визначено, що громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах:
    а) для ведення фермерського господарства – в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство. Якщо на території сільської, селищної, міської ради розташовано декілька сільськогосподарських підприємств, розмір земельної частки (паю) визначається як середній по цих підприємствах. У разі відсутності сільськогосподарських підприємств на території відповідної ради розмір земельної частки (паю) визначається як середній по району;
  б) для ведення особистого селянського господарства – не більше 2,0 гектара;
  в) для ведення садівництва – не більше 0,12 гектара;
  г) для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах – не більше 0,25 гектара, в селищах – не більше 0,15 гектара, в містах – не більше 0,10 гектара;
  ґ) для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,10 гектара;
  д) для будівництва індивідуальних гаражів – не більше 0,01 гектара.
    Розмір земельних ділянок, що передаються безоплатно громадянину для ведення особистого селянського господарства, може бути збільшено у разі отримання в натурі (на місцевості) земельної частки (паю).
    Розмір земельної ділянки, що передається безоплатно громадянину у власність у зв’язку з набуттям ним права власності на жилий будинок, не може бути меншим, ніж максимальний розмір земельної ділянки відповідного цільового призначення, встановлений частиною першою цієї статті (крім випадків, якщо розмір земельної ділянки, на якій розташований будинок, є меншим).
    Звертаємо особливу увагу на те, що відповідно до пункту «б» частини першої вищезазначеної статті, земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства надаються до 2,0 га, тобто земельні ділянки можуть бути надані від 0,01 га до 2,0 га, з урахуванням наявності земель запасу державної власності у кожному конкретному районі (сільській, селищній, міській раді).
    Оскільки вільних земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності недостатньо для задоволення потреб всіх громадян, які виявили бажання отримати такі земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства то можуть надаватися земельні ділянки площа яких складає менше 2,0 га.
    Тобто, якщо громадянин звернувся із клопотанням на отримання земельної ділянки площею 2,0 га для ведення особистого селянського господарства, йому може бути надано земельна ділянка від 0,01 га до 2,0 га.
    Відповідно до вимог частини 4 статті 116 Земельного кодексу України передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених цим Кодексом, провадиться один раз по кожному виду використання.
  Вимоги статті 116 Земельного кодексу України поширюються на усіх громадян незалежно від їх соціального статусу.

   

  Переглядів: 88 | Додав: Zemresyrs | Рейтинг: 5.0/1
  Всього коментарів: 0
  Copyright MyCorp © 2018
  Створити безкоштовний сайт на uCoz