Вівторок, 16.10.2018, 22:37

Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Пошук
Корисні сайти
 • Державне агенство земельних ресурсів України
 • Бажаєте дізнатися про хід роботи над вашим документом натисніть тут»
 • Інформація про земельні ділянки тут»
 • Інформація про земельні торги тут»
 • Районні державні адміністрації
 • Токмацька міська рада
 • Новий офіційний веб-сайт Держземагентства України
 •  
  Головна » 2014 » Серпень » 28 » ПРЕС-РЕЛІЗ щодо удосконалення порядку продажу права оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення
  12:29
  ПРЕС-РЕЛІЗ щодо удосконалення порядку продажу права оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення

  ПРЕС-РЕЛІЗ

  Обговорення законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку продажу права оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення»

   

  Питання захисту права власності Українського народу на землі сільськогосподарського призначення державної власності та подальша доля мораторію на купівлю-продаж сільськогосподарських земель для ведення товарного сільгоспвиробництва – ключові питання подальшого розвитку країни. Держземагентство України виступає за заборону продажу земель сільгосппризначення державної і комунальної власності, земельних часток (паїв). Натомість пропонує вдосконалити механізм продажу та відчуження права оренди на земельні ділянки. З цією метою розроблено проект Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку продажу права оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення”, яким, зокрема, передбачається:

   * Не тимчасово, а на постійній основі заборонити продаж земель сільгосппризначення, які забезпечують товарне сільгоспвиробництво, та  започаткувати продаж права оренди. Відчуження таких земель  допускається лише у випадках: безоплатної приватизації земельної ділянки; спадкуванні; переході ділянки у власність держави; міни; викупу пам'яток культурної спадщини у власність держави; відчуження для суспільних потреб; відчуження іноземними особами та особами без громадянства; конфіскації  землі та добровільної відмова власника від права на земельну ділянку.

  * Встановлюється мінімальний термін оренди земель сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільгоспвиробництва, фермерського господарства - не менше 14 років, що відповідає двом циклам сівозмін; а в разі розміщення на цих землях багаторічних насаджень сільськогосподарського призначення – з урахуванням корисного використання цих насаджень, але не більше максимального строку дії договору оренди землі (не може перевищувати 50 років). 

  Зараз дві третини діючих в Україні договорів оренди на земельні ділянки сільгосппризначення укладені строком до 5-6 років, тому орендар мало зацікавлений у збереженні родючості земель. Короткострокова оренда земель призводить до масштабної ерозії земель, яких на сьогодні налічується понад 30% від загальної кількості.

  * Пропонується запровадити новий механізм відчуження права оренди на земельні ділянки сільгосппризначення.

   Законопроектом визначено, що право оренди земельної ділянки може відчужуватись її орендарем на підставі міни, ренти, дарування, успадкування та інших цивільно-правових угод, внесено до статутного капіталу, якщо інше не передбачено у договорі оренди.

  Угоди про перехід права оренди земельної ділянки укладаються в письмовій формі та посвідчуються нотаріально. Особа, на користь якої відчужено право оренди, протягом 14 робочих днів після державної реєстрації відчуження такого права, повинна повідомити орендодавця про набуття нею права оренди.

  * Законопроект дозволяє врегулювати питання можливості розірвання орендодавцем в односторонньому порядку договору оренди у разі несвоєчасної  виплати орендної плати. Зокрема, чітко визначено: «якщо у місячний строк з дня закінчення строку виплати орендної плати передбаченого договором, орендар не виплатив орендодавцю належної орендної плати, орендодавець може скористатися правом припинення договору оренди землі». Передбачається, що завдяки цьому положенню селяни будуть убезпеченні від закріпачення орендодавцями, які здебільшого  мають широкі фінансові можливості та потужні юридичні служби.

   

  – Прийняття даного законопроекту дасть можливість захистити права 7 мільйонів селян, які набули права на земельні паї загальною площею майже 28 мільйонів гектарів, їх родин та нащадків, а також сприятиме створенню на селі міцного економічно активного середнього класу, посиленню впливу держави та територіальної громади на земельно-господарські відносини на селі, –  висловлює свою позицію з даного питання Голова Держземагентсва Сергій Рудик.

  Переглядів: 144 | Додав: Zemresyrs | Рейтинг: 0.0/0
  Всього коментарів: 0
  Copyright MyCorp © 2018
  Створити безкоштовний сайт на uCoz