Понеділок, 24.09.2018, 13:24

Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Пошук
Корисні сайти
 • Державне агенство земельних ресурсів України
 • Бажаєте дізнатися про хід роботи над вашим документом натисніть тут»
 • Інформація про земельні ділянки тут»
 • Інформація про земельні торги тут»
 • Районні державні адміністрації
 • Токмацька міська рада
 • Новий офіційний веб-сайт Держземагентства України
 •  
  Головна » 2015 » Червень » 4 » Голова Держгеокадастру: Науковці мають сказати своє слово в питанні запровадження ринку земель
  10:11
  Голова Держгеокадастру: Науковці мають сказати своє слово в питанні запровадження ринку земель

    

     Фахові  наукові розрахунки мають прийти на зміну вражаючим показникам,  які  генерують «експерти»

   

      Провідні науковці  мають долучитися до дискусії щодо впровадження ринку землі в Україні, а їхні дослідження та розрахунки повинні бути враховані при прийнятті рішення щодо зняття чи продовження мораторію на продаж сільгоспземель. Про це Голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Максим Мартинюк заявив у ході круглого столу  «Проблеми та шляхи формування ринку земель сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва в Україні».  

     Як відзначив Максим Мартинюк, після того, як з подачі керівництва держави була започаткована дискусія щодо запуску ринку земель сільгосппризначення, експертне середовище генерує вражаючі показники, подекуди не обтяжуючи себе жодними розрахунками. «Саме тому є потреба звернутись до наукового середовища. Наука, перш ніж озвучити якісь показники, завжди здійснює дослідження, і ці оцінки мають під собою серйозне підґрунтя», – сказав голова Держгеокадастру.

     Наразі  необхідна консолідація  зусиль  економічних, політичних, громадських та наукових кіл,  оскільки не дивлячись на багаторазове продовження мораторію та можливе припинення його дії з 1 січня 2016 року, в Україні досі не створені передумови для включення земель сільськогосподарського призначення в економічний обіг. Зокрема, не визначені механізми соціального захисту на селі в разі продажу селянами своїх паїв, які зараз – в умовах незадовільної ситуації з зайнятістю в сільській місцевості – виступають якорем стабільності.

     Учасники круглого столу підписали резолюцію, в якій відзначили безальтернативність ринкової моделі розвитку земельних відносин в Україні, однак лише при доповненні її запобіжними елементами та механізмами захисту селян.

   

  Довідково:

     Круглий стіл «Проблеми та шляхи формування ринку земель сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва в Україні»,  співорганізатором якого був Держгеокадастр,  відбувся в Інституті аграрної економіки 26 травня. В дискусії взяли участь представники  Національної академії аграрних наук, Київського інституту земельних відносин та інших провідних наукових установ, члени комітету ВРУ з питань аграрної політики і земельних відносин, представники професійних об’єднань в АПК. 

  Враховуючи великий масив питань, що потребують вивчення для обґрунтованого прийняття рішення щодо зняття чи продовження мораторію, Держгеокадастр ініціював цикл заходів для обговорення  та напрацювання  різних моделей  функціонування ринку землі в Україні.

  Переглядів: 91 | Додав: Zemresyrs | Теги: Держгеокадастр, наукові розрахунки | Рейтинг: 5.0/1
  Всього коментарів: 0
  Copyright MyCorp © 2018
  Створити безкоштовний сайт на uCoz